Малювання - не просто хоббі, а гарний спосіб психотерапії - стверджує сучасна наука. Тому братись за фарби та олівець корисно не лише тим, хто відчуває в собі надзвичайний талант, а і звичайним людям. Не важливо, наскільки гарними виходять малюнки, головне - процес!
По-перше, малювання сприяє зниженню рівня кортизолу - гормону стресу. Такий ефект досягається вже через 45 хвилин занять творчістю. Саме тому малювання широко використовується у арт-терапії, яка допомагає справитись з психологічними наслідками насильства та інших життєвих випробувань.
По-друге, малювання покращує роботу головного мозку, позитивно впливаючи на зв'язки між нейронами. Тому малювання підвищує здатність до зосередження та засвоєння нових знань і навичок.
По-третє, малювання допомагає справитись з депресією та поганим настроєм - і це експериментально доведений факт. Тому братись за пензлі рекомендують у періоди душевних негараздів.
По-четверте, малювання допомагає зосередитись на вирішенні конкретної проблеми. Чимало людей мають звичку малювати візерунки або якісь абстрактні фігури в моменти розумової напруги - наприклад, на лекціях в університеті. Як свідчать дослідження, це дозволяє підтримувати фокс уваги і запам'ятовувати майже на 30% більше.
І по-п'яте, малювання допомагає осмислити свої проблеми. В результаті експериментів встановлено, що спроби візуалізації проблем сприяють рефлексії. Цей прийом також широко використовується в арт-терапії: нерідко графічне зображення проблем виявляє їхню незначущість.