З понеділка, 15 серпня, в Україні стає обов'язковим декларування майна чиновників, суддів та прокурорів. За відмову від декларування статків або подання неправдивих даних посадовці нестимуть адміністративну та кримінальну відповідальність - аж до позбавленні волі терміном на два роки.
Подати електронну декларацію мають не лише перші особи держави та народні депутати, але судді, прокурори, держслужбовці та посадовці місцевого самоврядування 1-3 категорії, керівники національних державних органів та співробітники підрозділів, а також керівники деяких державних територіальних органів.
Декларуванню підлягають готівкові заощадження (від 61 тис. грн), коштовності та інше майно (від 122 тис. грн), подарунки (від 6,1 тис грн), незавершені об'єкти будівництва, юридичні особи, в яких чиновники та їхні родичі є бенефіціарами, членство у громадських організаціях, а також нематеріальні активи. Також доведеться декларувати майно, яке перебуває у власності іншої особи, але контролюється даним посадовцем.
На невідворотності електронного декларування наголошують і фахівці антикорупційних відомств, і президент Петро Порошенко. Однак, чиновники можуть все ж таки отримати додатковий "час на роздуми". Як повідомили у Держслужбі спецзв'язку і захисту інформації, система електронного декларування може запуститись із затримкою, поки закінчиться експертиза обладнання, документів та програмного забезпечення.