За останні півроку на полях Київщини сталося 710 пожеж. У січні-лютому загоряння сухої трави - велика рідкість, а от влітку вони відбуваються постійно. Лише минулої неділі рятувальники зафіксували 12 загорянь трави та сухостою. Білоцерківщина - серед лідерів Київської області за кількістю польових пожеж.
У ДСНС Київської області наголошують на дотриманні техніки безпеки при проведенні польових робіт та під час відпочинку. Причиною масштабної пожежі можуть стати гри дітлахів або кинутий недопалок. Крім того, нерідко за польовими пожежами стоять аграрії, які випалюють траву з хибних господарських міркувань. Деякі господарі вважають, що випалювання трави збагачує грунт золою, яка підвищує її родючість.
Пожежі у полях наносять величезну шкоду екології. У полум'ї гине не лише рослинність, але і комахи, дрібні польові тварини та птахи. Також випалювання трави знижує родючість грунту - полум'я руйнує органічні елементи, які забезпечують рихлість грунту та захищають його від водної та вітрової ерозії.
Азотні сполуки, що їх накопичує рослинність, під час згоряння трави йдуть в атмосферу і не потрапляють до грунту. Також під час пожеж гине мікрофлора, яка захищає рослини від хвороб. Потім на відновлення мікрофлори потрібен тривалий час.
Як стверджують екологи, чорноземи не можуть формуватися в умовах постійного випалювання трави. Причина цього - у відсутності мертвих органічних часток, які згоряють і не беруть участі у формуванні грунту. Тому польові пожежі гальмують природнє відновлення родючості землі.