"Я нічого не встигаю!" - цю фразу іноді говорить собі кожен з нас. Над підвищенням продуктивності праці століттями билися і менеджери, і прості робітики. Першим хотілося підвщити ефективність праці співробітників, а другим - заощадити час і уникнути стресу від пропущених дедлайнів. Ми пропонуємо три простих способи підняти продуктивність вашої праці, якими користуються співробітники та керівники багатьох світових компаній.
По-перше, працювати треба ритмічно, з регулярними перервами. Оптимальним вважається схема "40-50 хвилин роботи + 10-15 хвилин відпочинку". Такий режим не дозволяє робітникові перенапружитись і "вигоріти" до кінця робочого дня. Невеликі перерви допомагають зберегти концентрацію уваги, оскільки мозок встигає "перезавантажитись" під час перерв.
Першими стали впроваджувати таку методику праці японці і досягли дуже високих результатів і в роботі, і в навчанні. Пізніше ефективність "японського методу" підтвердили американські науковці Джим Лоер і Тоні Шварц. Згідно їхніх висновків, розумова активність людини має підйоми і спади, тому не можна змушувати себе працювати по декілька годин безперервно.
По-друге, перерви повинні бути відволікаючими. Фахівці з менеджменту не радять відпочивати від складних завдань, виконуючи дрібні завдання. Це не дає мозку і нервовій системі розслабитись. Під час перерв треба робити те, чого в даний момент бажає ваша душа: займатись фізичними вправами, дзвонити знайомим, дивитись кіно і т.д. Головне - максимально відволіктись від процесу роботи.
По-третє, постарайтесь конктактувати протягом дня з природою. Як свідчить наукове видання Journal of Environmental Study and Public Health, фізичний контакт з землею активує парасимпатичну нервову систему. Тіло наповнюється "розслаблюючим гормоном", тобто ацетилхоліном. В результаті ми відчуваємо "очищення розуму" та відновлення внутрішньої гармонії. Для цього достатньо просто декілька хвилин посидіти на газоні чи хоча б прогулятись у парку.