Природня небезпека: в Україні цвіте борщівник

В Україні почався сезон цвітіння борщівнику - небезпечної рослини, контакт з якою може викликати тяжкі опіки. Борщівник являє собою великі кущі, іноді в зріст людини. Він зустрічається на берегах річок, біля доріг, лісосмугах, а іноді - просто на городах чи запущених міських територіях.

На відміну від кропиви, одразу після контакту з борщівником людина не має неприємних відчуттів. Наслідки з'являються через декілька годин: почервоніння шкіри, набряк, біль, а потім - пухирі від токсичних опіків. Все це може супроводжуватись головним болем, нудотою. Опіки можуть досягати другого ступеня важкості. 

Такий ефект справляє фурокумарин, який міститься у соці борщівника. Вступаючи в контакт зі шкірою та ультрафіолетовим випромінюванням, він спричиняє до описаних наслідків. Тому місце контакту з борщівником слід одразу закрити від сонця, а потім промити холодною водою з милом, обробити антисептиками чи розчином марганцівки - тоді ніяких наслідків не буде. 

Якщо пухирі вже з'явились, їх не можна розтирати, аби не розносити токсичну речовину по поверхні тіла. Особливо слід уникати потрапляння соку борщівника в очі. На місце опіку накладається стерильна пов'язка. Постраждалому рекомендується не перебувати на сонці наступних 48 годин.

Застосовувати лікування "народними засобами" категорично забороняється, аби не занести інфекцію до уражених ділянок тіла.

Пуск газу буде проводитися поетапно, згідно з правилами безпеки систем газопостачання після завершення робіт.
13:22, 16 січня
З метою оптимізації механізму надання одноразової адресної матеріальної допомоги особам, які постраждали чи зазнали порушення нормальних умов життєдіяльності внаслідок збройної агресії російської федерації проти України було внесено зміни
20:32, 14 січня