Навіть багато попереджень не зажди утримують мешканців Білої Церкви від необачної довірливості. Тим паче, коли якась людина дзвонить і висловлює стурбованість щодо ваших особистих банківських вкладів – це викликає паніку і, можливо, саме таку нервозну ситуацію використовує аферист…
За повідомленням сектору комунікації, за добу до Білоцерківського відділу поліції надійшло одразу 3 заяви від жителів Білоцерківщини про те, що з їх карткових рахунків знято всі кошти. Рахунки громадян «обнулилися» після дзвінків із так званої «служби безпеки банку» - в результаті, невідомими знято кошти в сумі: 4 681 гривень, 1 007 гривень, а також 450 гривень.
Як неодноразово повідомлялось, в Білоцерківському регіоні періодично з’являються шахраї, які мають на «озброєнні» різні види впливу на психіку людей різного віку. Попри застереження та повідомлення правоохоронців Білоцерківської поліції, громадяни, на жаль, за певних обставин все-таки віддають аферистам свої гроші та коштовності, а також повідомляють номери та коди своїх банківських карток.
Так, наприклад, час від часу спрацьовує такий вид шахрайства, як так звана «служба безпеки банку». Аферисти телефонують власникам карток окремих банків (як сталося минулої доби) і, представляючись службою безпеки даної установи, повідомляють про необхідність підтвердити свій картковий рахунок, оскільки з нього невідомі намагаються зняти кошти. Для підтвердження клієнту пропонують назвати свій картковий номер та код – і тоді вже за декілька хвилин з банківського рахунку власника зникають всі його кошти.
За день до Білоцерківської поліції надійшло 3-и заяви від громадян про те, що після того, як вони повідомили дані картки представнику банку, з їх карткового рахунку було знято всі кошти.
Працівниками Білоцерківського відділу поліції проводяться слідчо-оперативні заходи по встановленню осіб причетних до вчинення кримінальних правопорушень. За фактом слідчим відділом відкрито кримінальні провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Як зауважують правоохоронці, найкращий метод боротьби з правопорушеннями – попередження злочину. Тому, якщо вам, шановні білоцерківці, зателефонували такі «працівники служби безпеки», не панікуйте, а радше повідомте про свої підозри працівників поліції, зателефонувавши на номер спецлінії поліції «102» – правоохоронці перевірять інформацію та прийдуть на допомогу. Крім того, вчасне повідомлення про злочин та осіб, що його скоїли, дасть змогу працівникам поліції по «гарячим слідам» затримати правопорушників.